Blog

Dlužníci: firma Esplace s.r.o. neplatí faktury

 

Pozor na tuto IT firmu. Firma najímá programátory, nechá si od nich udělat práci pro své klienty a pak jim nezaplatí!

Firma Esplace s.r.o. dluží na faktuře splatné 11.6.2016 částku 30.750,- Kč. Esplace s.r.o. IČ 24166341, zastupují Jan Žák a Libor Souček.

UPDATE (7/2016): Aktuální dlužná částka je 43.500,- Kč.

UPDATE (8/2016): Firma Esplace se rozhodla uhradit část faktur (48 dní po splatnosti), akuálně dluží 12.750,- Kč.

UPDATE (1/2017): Na firmu Esplace a jednatele p.Žáka podána soudní žaloba pro nesplacené faktury a úroky z prodlení.

UPDATE (8/2017): Proti firmě Esplace s.r.o. podán exekuční návrh. Exekuce úspěšně vymožena.

Firma nakonec zaplatila původní dluh 12.750,- Kč, úrok 0.05% (600,-Kč), mého právníka a soudní poplatky 7.100,- Kč.

Díky tomuto článku mě oslovili i další bývalí programátoři, kterým p.Žák sliboval a nic nezaplatil. Těší mě, že jsem jim tímto pomohl věc začít řešit. Pokud vám někde nezaplatí fakturu a s protistranou se nejde nijak domluvit: na splátkách, slevě, protislužbě, atd. ..je soudní cesta bohužel ta jediná. Trvalo to víc než rok, než jsem své peníze dostal zpět, nešlo ani o nijak velkou částku. O co šlo hlavně, tak o zachování vlastního duševního zdraví. Nebýt za píčuse, který se spokojí s tím, že ho jinej člověk ojebal.

Určitě se nebojte otevřít Google, vyhledat nejbližšího advokáta ve vašem městě a požádat o schůzku. Právník si účtuje za úkony, jsou to přiměřené částky, které si normální člověk může dovolit. Přineste sebou podklady, hlavně smlouvu, onu neproplaceou fakturu, emaily kdy jste ji posílali, veškerou komunikaci. Advokát mě stál včetně soudního poplatku za podání žaloby 7.000,-Kč. Celá částka se vám v případě úspěchu vrátí.

 

Trochu zajímavého čtení na konec..

 

Reference – autanazakazku.cz

Tohle bude trochu reklamní článek, ale nedá se nic dělat: Dobrá služba musí být pochválena a dobré reference s radostí předám dál!

Jsem totální autolajk. Zvládnu akorát tak dotankovat, nahustit pneumatiky, zaflirtovat s pumpařkou.. a tim končim Takže taková návštěva autobazaru a osobní výběr vozítka by pro mě bylo efektivní asi jako vsázet Bingo. Nehledě na pověst českých bazarníků!

Rozhodl jsem se pro dovoz auta ze zahraničí a svěřit všechna technická posouzení do rukou odborníků.

Dovoz auta z Německa

Německo země zaslíbená: je nejblíž, obrovskej výběr, kvalitní silnice tam ty auta nedevastujou a fakt, že Němci netrpěj nouzí tak servisujou výhradně v autorizovaných servisech. Praxe divokýho západu.

V Čechách existuje (napsal bych že funguje, ale mám vážný podezření že tomu tak úplně není) hned několik firem specializovaných na dovoz aut. Každá má malinko jiná pravidla a fungování: Někde vám auto sice dovezou, ale bez záruky na cokoliv. Někde sice slíbí technickou prohlídku, ale bez ohledu na výsledek to auto stejně dovezou a stejně ho musíte koupit. Někde požadují zaplacení 100% částky předem. A téměř nikde nedostanete reference na jejich spokojené klienty!

Tím se drasticky zužil výběr, pro kterou firmu se rozhodnout.

Autanazakázku.cz – Václav Pipek

IMG_1470Služeb Václava Pipka jsem vyyužil a doporučím je všem, kteří si chtějí
nechat z Německa dovézet auto. Nestydí se za reference svých klientů, rychlá a dobře vedená komunikace, obrovská ochota, vstřícnost, tipy na nákup konkrétního vozu, technická prohlídka, kvalita a množství nadstandartních služeb.. to jsou důvody proč jsem si je vybral!

  • Auto je na místě prohlédnuto, pokud nevyhovuje, nic se nekoupí a jede se pro jiný. Neplatíte kilometry ani nic navíc.
  • Na všechny nedostatky auta zjištěné na místě jsem byl před koupí upozorněn.
  • Nízká cena aut v Německu mě vyšla i včetně dovozu levněji (časově i finančně), než to kupovat v tuzemsku.
  • Vyřízení všeho papírování, STK, techničák, emise.
  • Další služby jako zvýhodněný povinný ručení + havarijní pojištění.
  • Auto mi dovezli defakto před barák. Čistý, vyluxovaný.

Odkaz: www.autanazakazku.cz

UPDATE: Za 4 roky mám najeto cca. 50.000 km, za tu dobu sem opravoval akorát díru na vejfuku, měnil 2 prasklý žárovky, v zimě odešla autobaterka (ještě původní) a s poděkováním českým asfaltkám jsem měnil čepy u předního kola. Tim celá historie nutných oprav a investic končí.